Yerinde Duramayan Spor: Cardio Kickboxing

Kickbox dövüş sanatı teknikleriyle hızlı kardiyoyu birleştiren Cardio Kickboxing, hızlı ve heyecanlı ritmiyle her yaştan spor severin çok kısa sürede yeni gözdesi haline geldi. Kardiyovasküler sistemi çalıştırarak sağladığı etkili yağ yakımı dışında kondisyon ve esneklik gelişimi için de ideal bir spor. Ancak hepsinden önemlisi, hepimizin gün içinde çeşitli sebeplerle maruz kaldığı stresin en güçlü düşmanı diyebiliriz. Antrenmanlardaki eforun büyük kısmı aslında zihinseldir demek yanlış olmaz. Hareketlerin kombinasyonu konsantrasyon gücünüzü arttırır ve stresi hem zihninizden hem de bedeninizden atmaya veya uzak tutmaya yardımcı olur. Hatta yapılan bazı araştırmalar, bu yeni sporun uyku düzenine olan pozitif etkisini bile gösterdi.

Fighting Fit Club Sınıflarında Cardio Kickboxing

Bu heyecanlı spor için önceden almış olmanız gereken bir dövüş sanatı veya boks eğitimine kesinlikle ihtiyacınız yok. Antrenmanlar bir partner veya rakip ile yapılmaz, herhangi bir kişi veya nesne (kum torbası gibi) ile temas etmeden çalışırsınız. Uzman Fighting Fit Club eğitmeni, temposu hızlı bir müzik eşliğinde tekme, yumruk ve diz vuruşlarını belirli bir koreografiyle göstererek Cardio Kickboxingsınıfına liderlik eder ve katılımcıların tekniklerini geliştirmelerine yardımcı olur.Kilonuza, kas yapınıza, esnekliğinize göre eğitmen bire bir yönlendirmeler de yapar. Size uygulayacağınız hareketleri detaylarıyla öğretir ve takip ederek bunları geliştirmenize yardım eder. Bazen dövüş hareketlerine ara vererek kondisyon arttırma amaçlı veya statik germe içeren birkaç hareket yapmanız aynı zamanda dinlenmenizi de sağlar. Antrenman esnasında zorlandığınız zamanlar olabilir ve bu çok normaldir. Vücudumuzu her zaman dinlemeliyiz ama önemli olan asla pes etmeden devam etmek. Her antrenman daha iyi olmanız, zamanla ve pratikle kendinizi geliştirmek için eğitmeniniz her zaman yanınızda olacak.

Yüksek Tempoda Yağ Yakımı ve Kondisyon

Temponun oldukça hızlı olduğu Cardio Kickboxing enerjisi çok yüksek bir spor olduğundan öncelikli etkisi yağ yakımı diyebiliriz. Kardiyovasküler sistemi çalıştırması bakımından aerobik egzersizleriyle benzerlik gösteriyor ancak Cardio Kickboxing ile saatte 350-450 kalori yakabilmek mümkün. Özellikle karın ve kalça gibi bölgesel yağlanmalarda kısa sürede etkili olması birçok spor sever için tercih sebebi. Yine yüksek tempodan kaynaklanan dayanıklılık gelişimi bu eğlenceli sporun en önemli ikinci özelliği. Diz vuruşları, Ön-yan-geri tekmeleri ve birbirinden farklı yumruk teknikleriyle de gücünüzün her antrenmanda daha da arttığını, kas yapınızın kuvvetlendiğini hissedeceksiniz. Tek bir antrenmanda birçok farklı gelişimi elde etmek için farklı yaş gruplarına ayrılmış sınıflarımızın kontenjanı dolmadan kaydınızı yaptırmayı unutmayın.