SELF DEFENSE NEDİR?

Self defense kelime anlamı olarak, meşru müdafaaöz savunma anlamına gelmektedir. Öz Savunma eğitimleri ise; karşımızdaki tehlike karşısında önlem alıp, onu savuşturarak güvenli alan oluşturma temeline dayanmaktadır.

SELF DEFENSE ESASLARI NELERDİR?

Self defense 3 ayrı evreden oluşmaktadır.

1-Önlem ve tehdit :  Alacağınız önlemler sayesinde saldırı riskini azaltmanız mümkündür. Güvenliğiniz fiziksel saldırıya uğradığınızda başlamaz. Bazı önlem ve analizlerle saldırı risklerini oldukça düşük seviyelere indirebileceksiniz.

-Nereye gittiğinizi bilmeniz önemlidir. Suç oranı fazla olan bir yerleşim yerine tek başınıza gitmeyin.

-Çevrenizi kontrol edin ve önemli noktaların yerlerini bilin. Ör: hastane

-Tartışmalardan uzak durun.

-Başınıza gelebilecek sıkıntılar hakkında önceden planlamalar yapın ve çözümlerini belirleyin.

Bu ve bunun gibi tehdit analizleri ve önlemleri öz savunmanın ilk evresini kapsar.  Bu önlemlerle birlikte fiziksel bir saldırı riskini azaltmış olursunuz.

2-Savunma.

3-Saldırı sonrası güvenli bölge oluşturulması.

SELF DEFENSE EĞİTİMLERİNDE NELER YAPIYORUZ?

Self defense eğitimlerimizde olası durum senaryoları ve pozisyonlar üzerinde uygulamalı antrenman yapıyoruz. Savunma becerisi ve teknik geliştikçe , öğrencilerin kendini savunma becerileri artar ve özgüvenleri gelişmektedir.

Eğitimi alacak kişinin yaşı, cinsiyeti, kilosu ve fiziksel özellik ve zayıflıklar göz önünde bulundurulur. Çünkü bu özelliklere göre savunma yöntemleri farklılıklar göstermektedir.  Kişiye özel eğitim bu konuda en başarılı olan eğitimdir.

Sadece özel ders şeklinde ilerleyen eğitimlerimiz hakkında bilgi için iletişim sayfamıza bakabilirsiniz.