Tang Soo Do Nedir?

Tam 2000 yıl önce Güney Kore’de ortaya çıkmış olan Tang Soo Do, 1940-1950 yılları arasında Büyük Usta Hwang Kee tarafından geliştirildi. Daha sonra Türkiye’nin de bağlı olduğu Avrupa Tang Soo Do Moo Duk Kwan Federasyonu, 1970 yılında Büyük Usta Theo Salm tarafından Hollanda’da kuruldu. Her dört yılda bir Avrupa ve Dünya Şampiyonası organize edilen bu tarihi savunma sanatı yaş ve cinsiyet fark etmeksizin herkes tarafından öğrenilebilir.

İnsana verdiği ruhsal ve fiziksel gücü keşfedilmiş ve birçok ülkede federasyonu kurulmuş olan bu zarif dövüş sanatı beynin çift taraflı gelişimi için çok önemli. Temel sistemini Karate ve Judo özelliklerinden alsa da hiçbir zaman dövüşmeyi amaçlamaz. Hızlı el darbeleri ve yüksek tekmeleriyle kendini savunmanın güçlü bir formu olarak saldırgan bir rakibi çok kısa bir sürede etkisiz hale getirebilir.

Teknik İlham Karate ve Judo

Etimolojik olarak da benzerlikleri olan, özellikle saldırıya ve saldırgana verdiği savurucu tepkiler çerçevesinde bu üç spor birbirine yakın diyebiliriz.  Ancak Karate ve Judo bu spora teknik anlamda ilham vermiş olsa da; rakibi beklenmeyen darbelerle şaşırtan tekme kombinasyonları, oluşturduğu dayanıklılık ve denge ile Tang Soo Do çok daha farklı bir gelişim sağlar. Esas amacı her zaman farkındalığı güçlendirmek ve özsaygıyı yükseltmek olan bu etkili savaş sanatını Fighting Fit Club eğitmenlerinin yönlendirmesiyle felsefesini de anlayarak öğrenmek size çok farklı bir perspektif katacak. Fighting Fit Club bu özel dövüş sanatını öğrencilerine öğretirken, sadece fiziksel hareketlere değil, bedene ve zihne aynı anda odaklanabilmeye, otokontrolü güçlendirmek için atmamız gereken adımlara da dikkat çekiyor.

Tang Soo Do Uzmanı Fighting Fit Club

Alanında uzman öğretmenleri ile birlikte sporu spora saygı duyarak yaşatmak, bireylere daha kaliteli bir yaşam sunmayı amaçladığımız spor klübümüzde bu bilge dövüş sanatını düşünce sistemi ve tekniğiyle en iyi şekilde öğrenecek, belirli bir zaman sonunda katettiğiniz yola siz de şaşıracaksınız. Aynı anda hem sevgiyi hissedip hem de disiplinli yaşam tarzını benimserken hayatınız değişecek, stratejik ve analitik sistemi sayesinde hedeflerinize ulaşmanız kolaylaşacak.  Yani aslında Tang Soo Do arada bir yapacağınız bir hobi değil, bir yaşam tarzı, izleyeceğiniz bir aydınlanma yolu olacak diyebiliriz. Siz de bu değişimi yaşamak için kontenjanı 20 kişi olan sınıflarımıza kaydınızı hemen yaptırın, hayata farklı bir pencereden bakmaya başlayın.